Breaktailor > Destynacje > Indonezja > Indonezja | Bali, Wyspy Gili i Lombok

Indonezja | Bali, Wyspy Gili i Lombok - 21 Days

Zapraszamy Was na 21-dniową wycieczkę do jednego z najpiękniejszych zakątków świata – Indonezji. Uciekniecie od codzienności na aż trzy wyspy – hinduistyczną, popularną Bali, przesiąkniętą relaksem Gili Trawangan oraz Lombok – spokojniejszy i bardziej dziewiczy od dwóch poprzedników. Czekają na Ciebie nie tylko doskonałe warunki do biernego wypoczynku, ale prawdziwie magnetyzującą atmosferę hinduistycznych świątyń i piękno bogactw naturalnych.

Podróżując z Breaktailor poznajesz lokalną kulturę, doświadczasz i odpoczywasz – a wszystko robisz we własnym tempie, bez oglądania się na innych.

Złóż zapytanie

 • Zjesz pyszną, świeżą rybę lub owoce morza, siedząc przy stoliku nad samym morzem z widokiem na czerwone, zachące słońce.
 • Odwiedzisz starożytne, piękne, hinduistyczne świątynie.
 • Będziesz spacerować po parku w towarzystwie setek małp!
 • Zobaczysz i przejdziesz się po malowniczych, zielonych tarasach ryżowych.
 • Spróbujesz prawdziwego raftingu po górskim wąwozie w indonezyjskiej dżungli.
 • Napijesz się najlepszej kawy na świecie i poznasz tajniki jej przyrządzania.
 • Odpoczniesz na pięknych, spokojnych plażach Lomboku z białym piaskiem
 • spróbujesz na Lomboku pysznych, lokalnych potraw, różniących się od tych na pozostałych wyspach Indonezjii

Day 1
Przelot z Warszawy na Bali

Wylatujesz z Warszawy (lotnisko Chopina), żeby już wkrótce znaleźć się na Bali. Lecicie jednymi z najlepszych linii na świecie, więc nie martwcie się o komfort podróży! Po drodze macie maksymalnie dwie, kilkugodzinne przesiadki.

Day 2
Lądowanie na Bali i transport do hotelu, a wieczorem - kolacja na plaży z widokiem na zachące słońce!

Po wylądowaniu w Denpasar na Bali będzie na Was czekał umówiony kierowca, który zabierze Was prosto do Waszego hotelu znajdującego się w Jimbaran.

Jimbaran jest nadmorską miejscowością, położoną niedaleko lotniska - jest świetnym miejscem na odpoczynek po tak długiej podróży. Osada słynie przede wszystkim z ładnej plaży, przy której znajduje się kilka restauracji, serwujących pyszne świeże ryby i owoce morza. Każdego wieczoru leżaki na plaży są zastępowane przez restauracyjne stoliki, przy których zjecie pyszną kolację z widokiem na czerwień zachodzącego słońca, zatapiającego się oceanie.

Day 3
Sanur i Nusa Dua

Tego dnia proponujemy, żebyście wynajęli skuter i pojechali kilkanaście kilometrów na wschód, do nadmorskich kurortów Nusa Dua i/lub Sanur. Obydwa miejsca słyną z pięknych, długich i czystych plaż, gdzie można z powodzeniem się zregenerować.

W obydwu miejscowościach znajdziecie również wiele firm, zachęcających do skorzystania z rozrywek wodnych. Bardzo warto z tego skorzystać, ale też łatwo przepłacić, jeśli zaufacie miejscowym - z tego względu skorzystajcie z firm, które polecamy Wam w przygotowanym specjalnie dla Was planie podróży. Będziecie mieć pewność, że usługa będzie bardzo dobrze wykonana, bezpieczna i relatywnie niedroga.

Day 4
Zwiedzanie półwyspu Bukit

Znowu wsiadacie na skuter i robicie sobie "self-driving", korzystając z planu podróży, który dla Was przygotowaliśmy. W punktach na ten dzień zaliczycie kilka z najładniejszych plaż południowego Bali oraz podjedziecie na zachód słońca do świątyni Uluwatu. Zobaczycie tam nie tylko samą pięknie położoną świątynię, ale również zaprzyjaźnicie się z małpami okupującymi tereny świątyni i obejrzycie pokaz tradycyjnego balijskiego tańca kecak!

Wszystko będziecie mieć przejrzyście zaznaczone na interaktywnej mapie oraz opisane w PDF-ie - nie obawiajcie się więc jakichkolwiek problemów z tą podróżą :)

Day 5
W drodze do Ubud - Tanath Lot i Taman Ayun

Dzisiaj opuszczacie Jimbaran na rzecz Ubud. Z hotelu odbierze Was nasz kierowca - niezwykle uprzejmy, niezawodny i znający angielski partner, z którym współpracujemy już od lat (i sami podróżowaliśmy z nim po Bali).

Po drodze do Ubud zahaczycie o jeden z symboli Bali – świątynię Tanah Lot, położoną na skale, do której dojść można tylko w czasie odpływu. Po Tanath Lot podjedziecie do jeszcze jednej hinduskiej świątyni - Taman Ayun.

Kiedy już dojedziecie do Ubud i zameldujecie się w hotelu, polecamy wybrać się do Monkey Forest - lasu, który jest domem nie tylko dla kompleksu świątynnego, ale również dla setek małp - makaków.

Day 6
Hinduskie świątynie oraz tarasy ryżowe w okolicach Ubud

Ubud słynie z pięknego położenia w dżungli i dzięki swojemu centralnemu położeniu jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania najbardziej popularnych miejsc na Bali. Tego dnia wynajmiecie więc skuter, żeby wybrać się w całodzienną przejażdżkę po okolicach Ubud. Oczywiście, jak zawsze towarzyszył Wam będzie pieczołowicie przygotowany specjalnie dla Was interaktywny plan podróży.

Trasa Twojej podróży będzie prowadziła m.in. przez dwie pobliskie świątynie - jedne z najpiękniejszych na Bali. Przed zachodem słońca przespacerujesz się po malowniczych tarasach ryżowych oraz zjesz kolację, podziwiając ich krajobraz.

Day 7
White Water Rafting! A po południu wyskoczycie na najlepszą kawę na świecie :)

Dzisiaj wybierzcie się na rafting po rzece Ayung. Wyobraźcie sobie: spływ górskim kanionem, dżungla i odgłosy skaczących małp kilkadziesiąt metrów nad Waszymi głowami... bezcenne przeżycie, które na długo zapadnie Wam w pamięć. Nie obawiajcie się - nie jest to niebezpieczne, szczególnie jeśli czuwa nad Wami nasz partner, zajmujący się organizacją raftingów od lat!

Po południu polecamy wybrać się na plantację kawy, gdzie nie tylko poznacie tajemnice jej produkcji, ale również spróbujecie wielu jej rodzajów. Wśród nich będzie czekać na Was rzekomo najlepsza na świecie i zarazem najdroższa Kopi Luwak.

Day 8
Balijskie wodospady i kolejne tarasy ryżowe

Rano wyruszacie z Ubud do Loviny z naszym prywatnym lokalnym kierowcą.

Po drodze zobaczycie kolejne tarasy ryżowe - jesteśmy ciekawi, czy te bardziej Wam się spodobają od tych zobaczonych szóstego dnia wycieczki?

Ponadto, w planie czekają na Was również dwa malownicze wodospady - piękne widoki gwarantowane :)

Day 9
Oglądanie delfinów i kąpiele w ciepłych źródłach

Nocowaliście w Lovinie na północy Bali, słynącej nie tylko z czarnych, wulkanicznych plaż, ale również z przypływających w okolice wybrzeża delfinów. Najlepszą porą na ich zobaczenie jest wczesny poranek, dlatego nasz partner zabierze Was na przejażdżkę łodzią już o wschodzie słońca!

Po powrocie polecamy odpoczynek na czarnej plaży w Lovinie oraz na przejażdżkę skuterem do pobliskiej Singarayi. Przygotowany dla Was plan podróży wskaże Wam drogę do ciepłych źródeł, które nie tylko pomogą Wam odpocząć, ale również pozytywnie wpłyną na kondycję Waszej skóry :)

Day 10
Palmowe wybrzeża Candidasy

Opuszczacie Lovinę, żeby w ciągu kilku godzin drogi znaleźć się na palmowym wybrzeżu Candidasy. Candidasa jest jednym z najładniejszych zakątków Bali, a przy tym bardzo spokojnym, sprzyjającym odcięciu się od reszty świata. Korzystajcie z tego w ciągu najbliższych dni!

Day 11
Świątynia Matka i Ogrody Królewskie

Po dwóch dniach relaksu znów wsiadacie w samochód razem z naszym kierowcą, który zawiezie Was do najważniejszej świątyni na Bali - Besakih, zwanej również Świątynią Matką. Jest to największy kompleks świątynny na wyspie, a w dodatku wspaniale położony u stóp wulkanu Agung, na wysokości 900 metrów nad poziomem morza.

Po wielogodzinnym zwiedzaniu Besakih, pojedziecie zobaczyć kolejną świątynię - jedną z najczęściej fotografowanych Taman Tirta Gangga. W praktyce jest to ponad hektarowy park z bogatą roślinnością, licznymi basenami, oczkami wodnymi, fontannami, posągami ludzi, zwierząt i demonów.

Day 12
Skuterem na pobliskie plaże i do pałacu na wodzie

Kolejny raz zapraszamy Was na "self-riding" z naszym interaktywnym planem podróży! Wybierzcie się na piękne plaże południowo-wschodniego wybrzeża Bali - zaznaczyliśmy je Wam na trasie przejazdu. Jeśli będziecie mieć siłę, to zapuśćcie się dalej aż do Ujung Water Palace - widoki na położony tuż przy morzu pałac będą niezapomniane!

Day 13
Czas na Wyspy Gili!

Tego dnia opuszczacie Bali na rzecz Wysp Gili. Podróżujecie tam speedboatem, który w ciągu kilku godzin od opuszczenia portu na Bali powinien dobić do brzegu jednej z malutkich wysepek przy wybrzeżu Lomboku. Kiedy zameldujecie się w hotelu, zacznijcie czas całkowitego relaksu, nie robiąc absolutnie nic :) Czas w końcu naładować baterie!

Day 14
Wyspy Gili...

...czyli drugi dzień nicnierobienia :)

Day 15
Wyspy Gili...

...czyli trzeci dzień ładowania baterii :)

Day 16
Lombok wita!

Płyniecie promem z Gili na sąsiadującą wyspę Lombok. Podróż będzie krótka, bo w końcu Lombok jest świetnie widoczny z Wysp Gili i zapewne obserwowaliście jego majestatyczny krajobraz w ciągu kilku ostatnich dni.

Pomimo że jest położony dość blisko Bali, to jest od niej bardzo odmienny. Nie posiada tak rozwiniętej infrastruktury, tylu atrakcji i tak barwnej kultury, ale za to znajdziecie tutaj ładniejsze plaże i więcej spokoju.

Popularną plażową miejscowością na Lomboku jest Kuta, której nie należy mylić z miastem o tej samej nazwie, położonym na Bali. To właśnie w Kucie spędzicie kilka najbliższych dni na Lomboku - będzie to dobre miejsce zarówno na ostatnie dni Waszego wakacyjnego wypoczynku, jak i na zobaczenie innych części wyspy.

Po zameldowaniu w hotelu, poznajcie okolicę - sprawdźcie knajpki, które poleciliśmy Wam w planie podróży, przespacerujcie się po wybrzeżu.

Day 17
Byczenie się na plaży w Kucie

Przejedźcie się skuterem na jedną z plaż na południowym wybrzeżu. Standardowo, w opcji "self-driving" przygotowaliśmy dla Was bardzo wygodny interaktywny plan podróży na Google Maps oraz przejrzysty opis trasy w PDF-ie.

Day 18
Wycieczka po Lomboku

Najwyższy czas ruszyć się z plaży i zobaczyć trochę wyspy! Pomoże Wam w tym nasz kierowca - niezwykle sympatyczny, mówiący po angielsku mieszkaniec Lomboku.

Planowana trasa zakłada zobaczenie tradycyjnej wioski Sasaków - rdzennej ludności Lomboku. Ponadto, wyskoczycie na zakupy na lokalny targ, żeby zakupić mnóstwo świeżego, bardzo taniego jedzenia.

Punktem kulimancyjnym wycieczki będzie zobaczenie dwóch przepięknych wodospadów, położonych u stóp wulkanu Rinjani.

W drodze powrotnej zahaczycie o jeden z najlepszych punktów widokowych na wyspie - gwarantujemy niezapomniane wspomnienia! :)

Day 19
Łapanie ostatnich chwil w Indonezji...

Wasza wycieczka do Indonezji zbliża się ku końcowi - warto spędzić ją w miejscu, które na Lomboku spodobało Wam się najbardziej!

Day 20
Z powrotem w Jimbaran!

Tego dnia wracacie na Bali - szybszą opcją powrotu będzie przelot z lotniska, położonego w pobliżu Kuty na Lomboku. Lot będzie trwał niecałą godzinę, dzięki czemu zaoszczędzicie mnóstwo czasu, żeby na spokojnie zameldować się w hotelu oraz złapać jeszcze trochę słońca i zjeść pyszną kolację przy plaży w Jimbaran przed powrotem do Polski.

Day 21
Powrot do Polski

Nadszedł czas pożegnać się z Indonezją i wracać do Polski. Podróżujecie jednymi z najlepszych linii lotniczych na świecie, więc powinno być całkiem komfortowo :) Po drodze macie dwie kilkugodzinne przesiadki.

Żegnaj Indonezjo! Kto wie, może jeszcze kiedyś wrócicie tu ponownie, żeby zobaczyć inne zakątki tego pięknego kraju?

Zawarte w cenie wycieczki:

 • Przeloty międzynarodowe Warszawa - Denpasar (Bali)
 • Przeloty Kuta (Lombok) - Denpasar (Bali)
 • Speedboat z Bali na Wyspy Gili
 • Speedboat z Wysp Gili na Lombok
 • Bagaż rejestrowany do 20 kg + bagaż podręczny
 • Transfery pomiędzy obiektami noclegowymi (łącznie 8 transferów)
 • 19 noclegów
 • Śniadania
 • Podstawowe ubezpieczenie podróżne
 • Przygotowywany od zera, specjalnie pod Twoją podróż, tekstowy i interaktywny plan podróży na Google Maps (w tym wskazówki odnośnie atrakcji wartych zobaczenia, restauracji w których warto zjeść oraz porad dotyczących przemieszczania się z punktu do punktu, jeśli nie wykupiłeś transferów)

Cena nie zawiera

 • Kosztów wyżywienia innych niż wspomniane w ofercie – ok. 10 - 30 zł za posiłek
 • Atrakcji wymienionych w ofercie (powiedz nam, które Cię interesują - podamy Ci całkowity koszt)
 • Transferów pomiędzy atrakcjami (często są wliczone w cenę poszczególnych atrakcji)
 • Wynajmu skutera
Expand/Close

Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie odbywa się opisywana w ofercie wycieczka?

W dowolnym, jaki Ci odpowiada! Przewagą Breaktailor względem standardowych biur podróży jest projektowanie wycieczek w pełni dostosowanych do Twoich potrzeb. Oznacza to, że termin wycieczki dopasujemy do Twojej dostępności.

Czy za wycieczkę zapłacę dokładnie tyle, ile podano w ofercie?

W przypadku, gdy projektowana dla Ciebie wycieczka będzie w podobnym zakresie i poziomie jakościowym do tej, którą przedstawiliśmy w ofercie, to cena również powinna być zbliżona. Na etapie pierwszej rozmowy z naszym ekspertem będziemy w stanie określić orientacyjny koszt Twojej wycieczki, który będzie potwierdzony po tym, jak znajdziemy najlepsze połączenia lotnicze w terminie Twojego wyjazdu. Pamiętaj, że koszt wyjazdów turystycznych jest bardzo uzależniony od sezonu, w którym podróżujesz oraz wyprzedzenia, z jakim się do nas zgłaszasz. Im wcześniej dasz nam znać, że chcesz skorzystać z naszych usług, tym bardziej pomożemy Ci ograniczyć koszty Twojego wyjazdu.

Ile trwa ta wycieczka?

Dokładnie tyle, ile chcesz, żeby trwała! W końcu będziemy projektować Twoją podróż od zera, dokładnie dopasowując ją do Twoich oczekiwań.

Czy muszę wpłacić jakąś zaliczkę?

Kiedy po rozmowie z naszym ekspertem zdecydujesz się skorzystać z naszych usług, przed rozpoczęciem projektowania Twojej wycieczki będziemy prosili Cię o przesłanie zaliczki w wysokości 34 zł. Ze względu na to, że nie mamy dla Ciebie gotowej oferty, leżącej na półce, ale tworzymy Twoją wycieczkę od zera, dostosowując ją do Twoich oczekiwań, musimy wykonać niemałą pracę jeszcze zanim faktycznie zdecydujesz się taką wycieczkę zakupić. Niewielka zaliczka w wysokości 34 zł nie pokrywa nam kosztów przygotowania Twojej oferty, ale potwierdza, że faktycznie jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług.

Kiedy i ile płacę za wycieczkę?

Jeżeli po przedstawieniu Tobie projektu Twojej wycieczki jesteś zdecydowany ją zakupić, w celu jej rezerwacji poprosimy Cię o przelanie pełnej kwoty wycieczki. Wynika to z tego, że po dokonaniu przez Ciebie rezerwacji, my zarezerwujemy na Twoje nazwisko bilety lotnicze i wszystkie hotele. Zaraz po ich opłaceniu przesyłamy do Ciebie potwierdzenia rezerwacji. Pamiętaj, że rezerwacja jest robiona bezpośrednio u przewoźników i hotelarzy na Twoje nazwisko, na co otrzymujesz potwierdzenie. Oznacza, to że w przypadku naszego bankructwa (co jest mało prawdopodobne) niczym nie ryzykujesz - Twoja rezerwacja pozostaje opłacona i gotowa do wykorzystania. Wszystko dlatego, że zawsze płacimy z góry za Twoje rezerwacje, na co otrzymujesz potwierdzenie, wystawione bezpośrednio przez przewoźnika lub hotel.

Skąd wylatuję?

To również jest zależne od Twoich preferencji! W naszych przykładowych wycieczkach prezentowanych na Breaktailor.pl Warszawa figuruje jako miejsce wylotu. Pamiętaj, że jest to jednak tylko przykład i równie dobrze możemy zaplanować wylot z innych polskich lub zagranicznych miast.

Nie mogę znaleźć w Waszej ofercie kraju, do którego chcę pojechać!

Dbamy o najwyższą jakość naszych usług, dlatego oferujemy wyjazdy tylko do takich miejsc, które dobrze znamy, bo tam byliśmy lub mieszkaliśmy. Jeśli w naszej ofercie brakuje miejsca, do którego chcesz pojechać, to prawdopodobnie dlatego, że jeszcze tam nie byliśmy i nie jesteśmy w stanie zaopiekować się Twoim wyjazdem tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. W takich przypadkach bardzo polecamy zwrócić się o pomoc do naszego partnera Breakplan.pl, oferującego usługi doradztwa w zakresie podróży. Breakplan pomoże Państwu w zaplanowaniu wyjazdu do dowolnego miejsca na świecie.

Co dokładnie robicie, żeby zaprojektować moją wycieczkę?

Zawsze zaczynamy od rozmowy telefonicznej z Tobą, żeby dokładnie poznać Twoje oczekiwania odnośnie podróży. Po otrzymaniu zaliczki wynoszącej 34 zł, przygotowujemy ofertę wycieczki, na którą składają się propozycje przelotów, noclegów, przejazdów oraz wstępny plan podróży wraz z przykładowymi atrakcjami. Kiedy oferta jest gotowa, prezentujemy ją Tobie. Projekt wycieczki dopracowujemy z Tobą tak długo, aż będziesz w pełni z niego zadowolony. Kiedy już zaakceptujesz projekt podróży i opłacisz pełną kwotę wycieczki, przystępujemy do rezerwacji poszczególnych elementów Twojego wyjazdu - opłacamy je z góry i dostajesz potwierdzenia wszystkich z nich, wystawionych bezpośrednio przez poszczególnych dostawców usług (np. linii lotniczej, hotelu). Wszystko po to, żebyś czuł się bezpiecznie - nawet jeśli zakończymy swoją działalność, Twój wyjazd pozostaje ważny!

Czy w czasie naszej wycieczki możemy liczyć na opiekę pilota lub rezydenta?

Tak, jeśli nas o to wcześniej poprosisz to wycenimy i dodamy do projektu Twojej wycieczki taką usługę.

Czy macie jakieś biuro?

Tak, mamy biuro, ale nie przyjmujemy w nim klientów, ponieważ jesteśmy firmą działającą w 100% internetowo. Jeśli chcesz z nami porozmawiać twarzą w twarz, nie ma problemu - zaaranżujemy konferencję na Skype, Hangouts lub Messengerze, w zależności od tego, który komunikator preferujesz.

Co wchodzi w cenę wycieczki?

Wszystko, co potrzebujesz, żebyśmy dla Ciebie zarezerwowali. Jeśli chcesz, żebyśmy dla Ciebie przygotowali ofertę, na którą składają się przeloty, noclegi i transfery z lotniska, a resztą wolisz zająć się sam będąc na miejscu, to wycenimy dokładnie taki zakres wycieczki, o jaki nas poprosisz. Jeśli chcesz, żebyśmy zaaranżowali dodatkowo atrakcje na miejscu oraz przejazdy pomiędzy nimi, to nie ma problemu - dokładnie to zrobimy. Dostajesz to, na czym Ci zależy. Wyjątkiem od tej reguły są wycieczki typu "self-drive" (oznaczone tym hasłem w nazwie wycieczki). Ich założeniem jest samodzielne przemieszczanie się po danym miejscu, w oparciu o przygotowany przez nas specjalnie dla Ciebie plan w formie tekstowej i interaktywnej na Google Maps.

Co otrzymuję po dokonaniu rezerwacji wycieczki?

Dostajesz od nas potwierdzenia rezerwacji wszystkich usług, na które się decydowałeś (m.in. potwierdzenie rezerwacji lotów i noclegów) wystawione na Twoje nazwisko przez poszczególnych dostawców, przez co nie ryzykujesz problemów z odbyciem swojego wyjazdu w przypadku, gdyby z nami działo się coś złego. Dodatkowo, otrzymujesz od nas przygotowany od zera specjalnie dla Ciebie plan Twojej podróży w formie tekstowej i interaktywnej na Google Maps, zawierający najważniejsze informacje dotyczące Twojej wycieczki. Znajdziesz tam m. in. rekomendowane atrakcje warte zobaczenia, trasy zwiedzania, dobre i niedrogie restauracje w okolicy miejsca Twoich noclegów i najważniejszych atrakcji, porady dotyczące przemieszczania się na miejscu (jeśli nie wykupiłeś prywatnych transferów) oraz wiele innych informacji, dzięki którym Twój wyjazd będzie dużo lepszy niż normalnie!

Trip Facts

 • zapewniono (w tym loty krajowe)
 • Warszawy
 • Denpasar, Bali
 • zapewniono
 • zapewniono (z lotniska i między miejscami noclegu)
 • Śniadania
 • zapewniono
 • od 6009 zł

Złóż zapytanie

Imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Twój numer telefonu

Wycieczka, którą jesteś zainteresowany